Yatağın Önemi

Ev dekorasyonundaki en önemli seçim hiç şüphesiz doğru yatağı bulmaktır zira insan ömrünün yaklaşık olarak 200,000 saatini yatakta harcamaktadır bu yüzden diğer mobilyalara oranla hayat kalitenizi arttırmak ve sağlınızı etkilemek konusunda daha büyük bir role sahiptir.  Biz de sizler için doğru yatak seçimin püf noktalarını araştırdık;

Bütçenizi Belirleyin

Yatak seçiminde ilk adım bütçe belirlemektir zira yüzlerce marka içinde karar vermenizi kolaylaştıracak unsur yatak satın almak için ayırdığınız para miktarına göre kategorize edebilirsiniz. Fakat kaliteli bir yatak kaliteli uyku anlamına geldiğini de unutmamanızı tavsiye ederiz.

Tek mi Çift mi?

Çift kişilik yataklarda partnerinizin de sizinle birlikte aynı konforu bulması önemlidir bu yüzden yatak seçimine birlikte gitmenizi tavsiye ederiz.

En az 10 dakika

Baktığınız yataklar arasında karar vermekte zorlanıyorsanız üzerinde en az 10 dk yatarak ve yatış pozisyonlarınızı deneyerek doğru yatağı bulabilirsiniz.

Sağlık Problemleri

Sırt, bel, boyun ağrılarına özel üretilen ve ultra konfor sağlayan yataklar sağlık problemleriniz varsa öncelikli olarak tercih etmelidir.

Dayanıklılık

İçindeki yaylı sisteminin ve üstdündeki pamuklu dokunun dayanma süresi önemlidir. Ne zaman üretildiği ve kaç yıl kullanılabileceğine alırken dikkat etmelisiniz. 

Prof. Dr. Kaan AYDOS

3 gün önce yatağa yatarken çok dar bi boxer giymiştim be yatakta dönerken boxerım sıkıştı ve sol testisim birden acımaya başladı ve 3 gündür sızlıyor... devamı