Vücudumuza özen göstermemiz gerekir. Gözlerimiz de buna dahildir. Gözler, ruha açılan penceredir. Gözlerimiz, çevremizdeki güzellikleri ve gerçekleri görmemize yardım eder.

Hiç şüphe yok ki, gözler, vücudun en önemli kısımlarındandır ve onlara çok büyük bir özen gösterilmelidir.

Göz bakımının bazı kolay yolları şunlardır:

1. A vitamini açısından zengin besinler tüketin.

Hepimiz, gözlerimizin, iyi görmesi ve göz hastalıklarından korunması için A vitaminine ihtiyacı olduğunu biliriz. A vitamini açısından mükemmel kaynaklar, havuç, kabak, tatlı patates, brokoli, ıspanak, tereyağı, balık ve yumurtadır.

2. Gözleriniz için egzersiz yapın.

Gözlerin de düzenli egzersize ihtiyacı vardır. Sabah uyandığınız zaman ya da bir şeyler okuduktan sonra, gözlerinizi çember şeklinde döndürün, sağdan sola ve aşağıdan yukarı doğru bakın. Bu, göz kaslarınızı rahatlatır.

3. Kötü okuma alışkanlıklarından kaçının.

Yatakta uzanırken ya da seyahat ederken bir şeyler okumak ve okurken loş ışık kullanmak gözleri zorlayabilir. Eğer sonunda gözlük kullanmak istemiyorsanız bu alışkanlıklardan kaçınmalısınız.

Göz bakımıyla ilgili bu önerilerin uygulanması çok basit ve pratiktir. Bunlar, gözleriniz için çok faydalı olabilir. Eğer yaşlanana kadar gözlerinizin iyi görmesini istiyorsanız bu önerileri aklınızda tutun.

Prof. Dr. Kaan AYDOS

Hocam kolay gelsin ben uzun zamandır masturbasyon yaparken spermin gelmesini engelliyorum ve Sperm gelmeden masturbasyonu bırakıyorum bunun bi zararı ... devamı