İnsülin, vücutta yağ depolayan tek hormondur. Bu nedenle insülinin hiçbir zaman aktive edilmemesi gerekir. İnsülin karbonhidrat sindiriminde aktive olur. Bu nedenle karbonhidrat tüketiminin en aza indirilmesi gerekir.

Ancak vücudun bir kırmızı alarmı vardır ve bu gıdalar bir süre vücuda girmediği zaman harekete geçer. Bu durum tiroit hormonlarını etkiler ve devre dışı bırakır. Oysa tiroit hormonları vücudun yağ yakımında çok önemli hormonlardır. Bunu engellemek için vücudun 3-4 günde bir kandırılması gerekir. Yani yulaf ezmesi, üzerinde bol yeşillik olan pirinç gibi gıdaların tüketilmesi gerekir.

VİDEO:SANEM APA:DENGELİ VE SAĞLIKLI BESLENME HAKKINDA TAVSİYELER


Diyetin ana gıdaları sebzeler, sağlıklı yağlar ve protein kaynaklarıdır. Çünkü bunlar enzimlerdir ve vücut bunlar olmadan hiçbir şey yapamaz. Proteinler kaslar için gereklidir, yağlar ise kasların dışını oluşturur. Bu gıdalar, vücudun karbonhidrat almadığı zamanlarda, enerji kaynağı olarak devreye girerler. Sebzeler ise sindirimi daha da zorlaştırmak ve kalori yakılmasını sağlamak için gereklidir.

3 gün boyunca bu şekilde kalori yakıldıktan sonra, tiroitler için karbonhidrat tüketilir. Böyle bir sistemle çok daha hızlı bir biçimde kilo verilebilir. Ancak bu beslenme sistemine, günlük kardiyo egzersizlerinin eklenmesi gerekir.

Dyt. SAMET YAĞLI

merhaba samet bey,ben 22 yaşındaym ve 10 kilo fazlam var defalarca diyete başladım ama fazla dayanamadım ve bıraktım,diyet yaptığım günlerde devamlı b... devamı