Erkeklerin kadın mastürbasyonu hakkında bildikleri bütün bilgiler sarsılabilir…

1. Vajinaya her şeyi ama her şeyi değdirebilirler.

Yanlış, kadınlar canlı ya da cansız bir şey kullanmadan önce onun temizliğine dikkat ederler, en azından dikkat etmeleri gerekir.

2. Her zaman çıplak ya da seksi iç çamaşırlarla yaparlar.

Yanlış, kadınlar kendi kendilerine takılırken ille de soyunmaz veya kıyafet değiştirmez. Uyumaya yardımcı olsun diye uyumadan önce ya da uyanmaya yardımcı olsun diye uyandıktan sonra pijamalarıyla da takılabilirler.

3. Penise sadece bakmak bile akıllarını başlarından alır.

Yanlış, ille de penise bakmaları gerekmez. Hatta çoğu zaman hayal etmek veya erotik düşünmek yeterli olur.

4. Kız arkadaşlarıyla mastürbasyon yaparlar.

Yanlış, birçok kadın bu deneyimi yalnız başlarına yaşamayı tercih ederler, tabii bunu partnerlerinin yanında erotik bir oyun olarak yapmıyorlarsa.

5. Mastürbasyon yaparken göğüslerini okşarlar.

Kadınların göğüslerinden tahrik olabildiği doğru ama her kadın her zaman böyle yapacak diye bir şart yok. Örneğin bazı kadınlar sadece klitorise odaklanır.

6. Her gün mastürbasyon yapmaları gerekir.

Yanlış, her kadının cinsel dürtüleri farklıdır ve yaşamlarındaki değişik dönemlere, fiziksel ve ruhsal durumlarına göre değişir. Sayı, libidonun yükseldiği adet öncesi dönemde birkaç günde bire de çıkabilir. Bazen haftalarca akla bile gelmeyebilir.

7. Seksi erkeklerin ve kadınların resimlerine/pornolarına bakıp mastürbasyon yaparlar.

Bunu her kadın için genellemek yanlış olur. Bazı kadınlar bundan zevk alır. Ama bazı kadınlar erotik düşüncelerle, dokunuşlarla veya başka şeylerle de kendilerini tahrik edebilirler.

8. Mastürbasyon yaparken aynada kendilerine bakarlar.

Yanlış, hepsi aynada kendilerine bakmaz veya pencerenin önünde dikilmez. Kendilerini izlemek veya başkalarına kendilerini izletmek onları ille de tahrik etmez.

9. İçlerine parmaklarını sokarlar.

Yanlış, her kadın farklı şekillerde tahrik olabilir veya o sırada elleri uygun değildir, mesela tırnakları vajinaya zarar verecek kadar uzun olabilir.

10. Duşta mastürbasyon yapmayı seksi bulurlar.

Erkeklerin böyle düşünmesinin sebebi muhtemelen duşta mastürbasyon yapmalarıdır. Aslında birçok kadın için ayakta durmak uygun bir pozisyon değildir.

Op. Dr. Naci ÇELİK

mrb hocam öncelikle saygılarımı sunarım 40 gün önce erkekten kadına transex cerrahi oldum klitorisim penıs başından değilde idrar borusundan yapıldı a... devamı