Popüler yanlış kanıya rağmen, aslında kasları kullanmazsanız yağa dönüşmezler. Bu yaygın yanlış kanının nedeni, muhtemelen kasları kullanmadığınızda küçülmeleridir. Aynı zamanda, bir miktar yemek yemeye devam ederseniz genelde yağ alırsınız çünkü enerji üretiminizi azaltmışsınızdır. Yeni yağ genelde azalan kaslardan açılan boşlukta ortaya çıkarak kasların yağa dönüştüğü görünümünü yaratır.

Kaslar ve egzersiz hakkına başka gerçekler:

  • Spor salonunda egzersiz yapmayı bıraksanız bile, önceki etkinlik düzeyinize bağlı olarak dans etmek, ev işleri ve yürümek gibi başka aktiviteler yaparak kasları hala koruyabilirsiniz.
  • Yürümek çok etkili bir egzersiz türü olabilir. Bazı çalışmalar bir dakika yürümenin yaşamınızı en az bir buçuk dakika uzatabileceğini gösteriyor.
  • Çok fazla egzersiz zararlı olabilir. Çok yoğun egzersiz programları olan bazı sporcular kalplarında skar bile meydana getirebilirler.

Prof. Dr. Fahri ERDOĞAN

İyi günler omuzum da kas yırtılması olduğu söylendi mr çekildi hücre tedavisine başlanacak ama benim ağırlarım var ilaç kullanıyorum geçmedi ne yapmam... devamı