Kısa Saç Sizi Hayal Kırıklığına Mı Uğratıyor? Saçınızın Uzaması İçin Saç Bakım Önerileri!

Kısa Saç Sizi Hayal Kırıklığına Mı Uğratıyor? Saçınızın Uzaması İçin Saç Bakım Önerileri!

Kısa Saç Sizi Hayal Kırıklığına Mı Uğratıyor? Saçınızın Uzaması İçin Saç Bakım Önerileri!

Kısa saçları şekle sokmak, sabahları sizi hayal kırıklığına uğratıyor olabilir. Uzama safhasındaki saçların uzamasını beklemek can sıkıcı bir durumdur.

Ancak, saçınızın uzamasını beklerken onu sıkıntıya girmeden şekle sokmanıza yarayacak saç bakım teknikleri ve ekonomik ürünler vardır.

Uzama Safhasındaki Kısa Saçlar İçin Saç Bakımı

Saç bakımında ilk olarak, saçınızın uzamasının zaman alacağını kabul etmek gerekir.

Bunu kabullendikten sonra, yüzünüze ve saçınıza uygun saç modellerini araştırmaya başlayabilirsiniz.

Saç modelleri için moda dergilerindeki modellere ya da sokakta sizinle benzer saça sahip kadınların saçlarına bakabilirsiniz. Bu, saçınızda farklı modeller denemeniz için size yeni fikirler verebilir.

Bu tür saçlara şekil vermede aksesuarların önemli bir rolü vardır. Kısa saçı atkuyruğu şeklinde toplamanız mümkün değildir ve hiçbir umudunuz olmadığını düşünebilirsiniz. Ancak, saç aksesuarları kısa saçta harikalar yaratır.

Madeni saç tokaları, bu aksesuarlardan biridir ve modaya uygun çeşitleri ve renkleri mevcuttur. Daha doğal bir görünüm için bu saç tokalarını kullanın. Saçınızı, yanlardan yukarı doğru tutturmak ya da arkada toplamak için bunları kullanın. Daha küçük tokalar kullanarak kısa saç görüntüsünü tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Kısa saçlar için bir başka seçenek de klipstir. Bunlar moda olmasa da birçok farklı boyutta, renkte ve tarzda mevcuttur. Ayrıca bunları kullanmak kolaydır ve saçınız uzama safhasındayken kırılmaya neden olmaz. Saçlarınızı geriye doğru tutturmak için bu klipslerden yararlanın.

Eğer bu aksesuarlar saçınız için uygun değilse saçınızı gizleyecek şapka ve eşarp gibi bir aksesuar tercih edin. Herhangi türde bir şapka ya da eşarpla saçınızı tamamen gizleyebilirsiniz.

En iyi görünüm için eşarbı farklı tarzlarda kullanmayı deneyin. Bunlar, acele etmeniz ve 10 dakika içinde evden çıkmanız gerektiği zamanlarda faydalı ve mükemmeldir. Bu aksesuarlar size zaman kazandırır.

Bazı elektrikli aletler de bu tür saçlarda faydalıdır. Eğer saçınızdaki katların uzun durmasını istiyorsanız, saçınızı kıvırcık hale getirmeyi deneyin. Çünkü kıvırcık saçta katlar, düz saça göre çok daha uzun görünür.

Saçınızı kıvırcık hale getirmede en iyi sonuçları almak için sıcak bigudi ya da saç maşası kullanın. Düzleştirici maşalar da kısa saçta iyi sonuç verir. Kısa saç tel tel görünebilir. Bu yüzden saçınız kısaysa, dar olan düzleştirici maşaları tercih edin.

Doğru saç bakımı uygulayarak ve doğru saç bakım ürünlerini seçerek harika bir saç tarzına kavuşabilirsiniz. Eğer saçınız devamlı tel tel oluyorsa, daha pürüzsüz ve düz bir saç için duş aldıktan sonra düzleştirici bir jöle kullanın.

Yoğun bir saç kremi de saçın kıvrılmasını önleyebilir. Şampuanlamadan önce, saçınızın uzamasına yardımcı olmak için, her zaman en az iki dakika başınıza masaj yapın. Kısa saçın uzaması sırasında karşılaştığınız sorunların üstesinden gelmek için bu önerileri uygulayın ve yeni saç modelleri seçeneklerinden istifade edin.