Köpek Sahibi Olmanın Şaşırtıcı Faydaları

Yapılan bilimsel araştırmalar köpek sahibi olmanın insan psikolojisi ve sağlığını olumlu yönde etkilediği yönünde ancak yine de köpek sahibi olmak konusunda karar veremiyorsanız sizler için hazırladığımız şaşırtıcı faydalarına bir göz atın;

Kanseri Tespit Eder

Köpeklerin koku alma duyuları oldukça gelişmiştir. Bu nedenle eğer vücudunuzun herhangi bölgesinde tümör oluşmuşsa bunu kolaylıkla fark edebilirler. Çeşitli kanser türlerinde erken teşhis sağlayan köpekler sizleri uyarmak için sık sık tümörlü bölgeyi koklar veya ısırmaya çalışabilirler.

Kan Şekerinizi Kontrol Eder

Sahiplerinin kan şekeri düştüğünde hissedebilen köpeklerde davranışsal değişimler gözlemlenir eğer hastalığınızın farkındaysanız size nasıl bir mesaj vermek istediğini rahatlıkla anlayabilirsiniz.

Depresyonu Önler

Yapılan araştırmalara göre köpekler yaydıkları enerjiyle insan psikolojisinde olumlu etkiler bırakıyor. Bu da köpek sahiplerinin daha az depresyona yakalanma riski olduğunu gösteriyor.

Alerjiye Direnç Geliştirir

Çocukluk çağında büyüdüğü ortamda köpek olan bireyler çok daha düşük olasılıkla alerjiye yakalanıyorlar. 

Egzersiz Yapmanızı Sağlar

Köpek sahibi olanlar çok daha az sıklıkla obezite problemi çekerler. Bunun sebebi düzenli olarak yürüyüş yapmak isteyen köpekler sahiplerini de yürümek ve koşmak konusunda teşvik ederler.

Prof. Dr. Kaan AYDOS

30 yasimda tek tarafli testislerim indirildi .çocuk sahibi olma sansim varmi?... devamı