Kuru cildiniz için kış aylarında cilt bakımı konusunda endişe mi duyuyorsunuz? Eğer kuru bir cildiniz varsa, kış aylarında cildinize bakım uygulamak sizin için zorlu bir görev olabilir.

Bununla birlikte endişelenmenize gerek yok. Kış aylarında kuru cilt sorunlarınızın önüne geçmek için aşağıdaki basit önerileri takip edin.

Evinizde Hava Nemlendirici Kullanın

Camlarınızı kapalıyken evinizdeki ısı ve sıcaklık evinizin içerisindeki havayı kurulabilir. 

Sonuç olarak bu durumda kuru cilt sorunu daha kötüleşebilir. Evinizin içindeki havayı nemlendirmek için evinizde nemlendirici kullanın. 

Nemlendirici Sürün

Ne zaman ev içerisindeyseniz veya dışarı çıkıyorsanız kuru cildinize birkaç kat nemlendirici uygulamayı unutmayın. Kullandığınız vücut losyonları veya vücut yağları cilt tipinize uygun olsun.

Aloe Vera Kullanın

Taze ve ince dilimlenmiş bir aloe verayı alıp kol, boyun ve bacaklarınız da dahil tüm cildinize uygulayın. Aloe vera kalıntılarını cildinizden temizleyin ve ayçiçeği yağıyla vücudunuza masaj yapın.

Bu kuru cildinizi nemlendirmenin en harika yöntemidir. Cildinizin aşırı yağlı olduğunu hissederseniz birkaç kağıt havlu alıp aşırı yağı temizleyin.

Dudaklarınızı Yalamayın

Kış aylarında dudaklarınızı kuruması oldukça olasıdır. Eğer cildiniz kuruysa durumunuz daha da kötü olacaktır. Yanınızda her zaman bir dudak yağı taşıyın. Dudaklarınız kuruduğunda bu yağı dudaklarınıza uygulayın. 

Op. Dr. Ebru ZÜLFİKAROĞLU

HOCAM BEN İŞİTME CİHAZI KULLANIYORUM BEN 3 HAFTALIK HAMİLEYİM HEMDE ÇALIŞIYORUM.15 GÜNDEN SONRA TEKRAR HASTANEYE GİDECEĞİM BEN BİR SORU SORMAK ÇOK İST... devamı