Yağlı bir cilt ile ilgili sorununuz mu var? Eğer yağlı bir cildiniz varsa, aşırı yağın yüzünüzde neden olduğu parlamayı kontrol etmek muhtemelen zordur.Güne taze bir ciltle başlamak ve parlak bir kirlilikle bitirmek oldukça moral bozucu olabilir.

Eğer zamanınızın çoğunu güneş altında geçiriyorsanız ve düzenli olarak makyaj yapıyorsanız, parlaklığı kontrol etmek daha da zorlaşır. Üzülmek yok, aşağıda bu sorunu çözmek için birkaç çözüm bulabilirsiniz:

Kurutma kağıtları veya kurutucular kullanın: Kurutma kağıtları parlak bir ciltle başa çıkmanızı kolaylaştırabilir. Sorununuza tamamen çözüm getiremese de, parlaklığı bir dereceye kadar kontrol altına alabilir. Diğer taraftan, köpük, selüloz sünger ve pamuk gibi farklı kurutucular da kullanabilirsiniz.

Mineral makyaj yapın: Eğer yüzünüzün parlaklığını makyajla kapatmak istiyorsanız, yağlı ciltler için mineral makyaj tavsiye edilir.Mineral makyaj sadece tıkanmış gözenekleri temizlemekle kalmaz, aynı zamanda cildinizin genel görünümünü iyileştirir. Mineral makyaj sadece parlaklık kontrolü amacıyla yapılır. İnce öğütülmüş bir pudra ile yapılabilir ve yağlı bir ciltte harika sonuçlar verir.

Prof. Dr. Bülent MENTEŞ

Doktor bey merhabalar annemin mamografi sonucunu değerlendirebilirsiniz yas:54 her iki meme parankimi üst dış katralarda izlenen az miktardaki parank... devamı