Saç kurutma işlemi korkulan zarara yol açmadan yapılabilirÖncelikle doğru tip bir saç kurutma makinesi gerekir. 1800 watt’lık veya saç telleriniz daha kalınsa 2000 watt gücünde bir saç kurutma makinesine ihtiyaç duyacaksınız.

Ağırlığı 1kg’ı geçmeyecek bir saç kurutma makinesi seçin böylece saçınızı kuruturken bir de kol kaslarınızın kasılması ile uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Mükemmel bir şekilde şekil verilmiş saçlara sahip olmak istiyorsanız uygun bir fırça da gerekecektir. Geniş yüzeyli bir saç fırçası sadece saçları düzleştirme amacıyla kullanılabilen bir fırçadır.

Yuvarlak yüzeyli bir fırça ise düz saçlara hafif bir dalga verebilmek için kullanılabilir. Yuvarlak uçlu bu fırça dalga ve kıvrımlı bir stil kazandırmak için kullanılmaya uygundur.

En iyi sonuçların elde edilmesi için saç şekillendirme ürünlerinin saçlar ıslakken uygulanmaması gerekir. Başlamadan önce saçlarınızı biraz kurutmuş olmalısınız. Düz saçlara sahip olmak istiyorsanız, düzleştirme serumu iyi bir taktik olacaktır. Yumuşak ve ışıltılı saçlar için nemlendirici ve şekillendirici bir kreme de ihtiyacınız olabilir.

Op. Dr. Aytuğ ALTUNDAĞ

Hocam mrb.2 gun once dusta kulagima su kacti.bütün yollari denedim.ustune yattim.vakum uyguladim.zipladim.kurutma makinasi tuttum.fakat bir turlu cika... devamı