Westminster üniversitesi bilim insanlarından Viren Swami'nin başkanlığında yürütülen ve sonuçları PLoS ONE'da yayımlanan araştırmada, Avrupa ülkelerinden gelen denekler iki gruba ayrıldı.
 
Bir gruptan, stres ortamı oluşturabilmek için jüri önünde konuşma yapmaları ve matematik soruları çözmeleri istendi. Kısa bir aradan sonra deneklere zayıf ve kilolu kadınlara ait fotoğraflar gösterilerek, deneklerden ideal vücudu, ayrıca en çekici kadın fotoğrafını seçmeleri talep edildi.
 
Kontrol grubuna ise fotoğraflar, stres ortamı olmadan gösterildi.

Stres testi yapmak için tıklayınız.
 
Stres altındaki erkekler, diğer gruptan daha fazla, kilolu kadınları beğendiklerini belirtti. En çekici olarak da kiloluları seçti.
 
Deneklerin seçiminde rol oynayabilecek yaş, kilo, açlık gibi faktörleri en aza indirgeyen bilim insanları, tercihte stres durumunun etkili olduğunu bildirdi.
 
Bilim insanları, insanların stres altındayken güvende olma ihtiyacının arttığını, kilolu kadınların yeterli gıdaya ulaşımı, sağlığı ve üremeyi sembolize ettiği için tercih edildiğini belirtti.

Op. Dr. Naci ÇELİK

mrb hocam öncelikle saygılarımı sunarım 40 gün önce erkekten kadına transex cerrahi oldum klitorisim penıs başından değilde idrar borusundan yapıldı a... devamı