Malzemeler

 1 kg taze fasulye

2 diş sarımsak

2 soğan

Yarım çay bardağı zeytinyağı

5 domates

1 tatlı kaşığı limon suyu

1 kesme şeker

1 tatlı kaşığı deniz tuzu

Yapılışı

Yapılışı

Fasulyeler temizlenip yıkanır, uzunlamasına ortadan ikiye kesilir. Soğanlar soyulup küçük küçük doğranır. Sarımsaklar da soyulup doğranır. Domatesler soyulup küp küp doğranır. Zeytinyağı tencerede ısıtılır. Soğan ve sarımsaklar eklenip pembeleşene kadar kavrulur. Fasulyeler tencereye eklenir. Domatesler ilave edilip kapağı kapalı olarak suyunu salıp çekinceye kadar pişirilir. Deniz tuzu, limon suyu, şeker ve yarım su bardağı sıcak su ilave edilip kapağı kapatılır. Fasulyeler iyice yumuşayana kadar kısık ateşte pişirilir.

Taze Fasulye

Taze Fasulye

Taze fasulyede A, B, C vitaminleri, fosfor, potasyum, demir ve kalsiyum mineralleri ayrıca, klorofil ve karbon hidratlar var. Taze fasulye hele de zeytinyağıyla hazırlanmışsa besin değeri daha çok artar. Ve kalori değeri yükselir. Protein bakımından zengindir. Fasulyeden alınan bitkisel protein hayvansal protein gibi zararlı değildir, toksik etkileri yoktur. Organizmanın madensel tuz gereksinimini karşılar. Böbrek taşlarının düşmesine yardımcı olur. İçinde fosfor bulunduğundan güç verir, fiziksel ve zihinsel yorgunlukları giderir. İdrar söktürür. Şeker ve karaciğer hastalıklarının, sarılığın iyileşmesini kolaylaştırır. Günde yarım bardak içilecek olan taze fasulye suyu en iyi doğal ilaçtır.

Prof. Dr. Kaan AYDOS

Hocam merhabalar.esim 2015 TESE ,11agustosta da mikrotese oldu.ilk operasyonu öncesinde tedavi edilmeden yapilmisti.ikincisinde doktorumuz hormonlarin... devamı