Gliserin, birçok cilt bakımı ürününde yaygın kullanılır. Çünkü en iyi doğal alkol olup cildin nemlenmesini sağlar. Böylece cildinizin güzel görünmesine yardımcı olur.

Gliserin, birçok güzellik mağazasında saf halde kolayca bulunabilir.

Birçok araştırmacı, gliserinin sedef hastalığı ve melanoma olmayan bazı cilt kanserleri (cilt hücrelerinin anormal üretiminden ve büyümesinden kaynaklanır) gibi birçok cilt sorununu tedavi etmede yardımcı olabileceğine inanır. Gliserinin yara iyileştirici özellikleri de vardır.

Gliserin, cilt yapısının güçlenmesinde önemli bir role sahiptir. Birçok kozmetik ürünün içeriğinde gliserin bulunur. Gliserin, uzun yıllardan beri, çok çeşitli cilt bakımı ürünlerinde kullanılır. Bu, cilt açısından önemli bir role sahiptir ve sağlığınız bakımından birçok faydası vardır.

Gliserin, cilt bakımı da dahil olmak üzere birçok amaçla kullanılabilir. Bunlardan bazıları şunlardır:

  • Gliserin toksik olmayan bir üründür, su ve başka maddelerle karıştırıldığında hiçbir yan etkisi yoktur.
  • Gliserin saf olarak kullanılmamalıdır, çünkü derinin dış yüzeyindeki suyu da çekebilir.
  • Gliserinin tatlı bir tadı olduğu için tatlandırma amacıyla yemeklerde kullanılabilir. Gliserin, şekerden farklı olarak, vücuttaki kan şekeri düzeylerini artırmaz; kozmetikte ve diğer kişisel temizlik ürünlerinde de kullanılabilir.
  • Gliserin, kuru cildi nemlendirmede çok faydalıdır.
  • Gliserinle yapılan sabunlar çok yumuşaktır ve ciltte tahrişe neden olmaz. Bunlar çocuklarda rahatça kullanılabilir.
  • Gliserinin, nem tutucu bir işlevi vardır; ciltteki su seviyesini düzenlemeye yardımcı olur ve cildin kurumasını önler.
  • Ciltteki kırışıklıklar, daha ziyade, ciltteki su, elastikiyet ve nem kaybı sebebiyle oluşur. Bu yüzden, gliserin cildi yenilemeye ve ciltteki suyu normal düzeye getirmeyi sağlar.
  • Yaşınız ilerledikçe, cildin kendi kaynakları tükenmeye başlar ve vücut tarafından yenilenemez. Bu yüzden, gliserin kullanmak cildinizin kendi kaynaklarını telafi eder.
  • Gliserin, ayrıca, egzama belirtilerini yatıştırmak için kullanılır ve ciltteki kaşıntıyı ve kuruluğu giderir.

Gliserinle cilt jeli hazırlamak

Gliserin mükemmel bir yumuşatıcıdır ve kuru cilt için çok faydalıdır. Kuru cilt için gliserinle hazırlayacağınız bu jel, ciltteki nemi normal seviyeye getirmeye yarayabilir.

Beş çay kaşığı jelatini 2,5 fincan sıcak suda iyice eritin. Ilık hale gelmesini bekleyin. Daha sonra bu solüsyona 3 çorba kaşığı gliserin ekleyin. Ayrıca birkaç damla yağ bazlı parfüm ya da gül yağı gibi herhangi bir bitkisel yağ katabilirsiniz. Cildin nemlenmesini sağlamak için bunu cildinize sürün.

Bunlar, gliserinin en önemli faydalarıdır. Eğer kuru cilt sorunu yaşıyorsanız, cildiniz için gliserin kullanabilirsiniz. Tedbirli olmak açısından, gliserin ürünlerini kullanmadan önce dermatologunuza danışın ve bunların, cildiniz için uygunluğunu öğrenin.

İLGİLİ MAKALE

Akne Nasıl Önlenir

Op. Dr. Ebru ZÜLFİKAROĞLU

HOCAM BEN İŞİTME CİHAZI KULLANIYORUM BEN 3 HAFTALIK HAMİLEYİM HEMDE ÇALIŞIYORUM.15 GÜNDEN SONRA TEKRAR HASTANEYE GİDECEĞİM BEN BİR SORU SORMAK ÇOK İST... devamı