Güneş Koruma Faktörü Güzel Görünmenin Anahtarıdır

Güneş Koruma Faktörü Güzel Görünmenin Anahtarıdır

Yaz ayları bronzlaştığımız ve bronz görünmekten daha seksi bir şeyin olmadığını düşünerek güneş banyosu yaptığımız aylardır; bununla birlikte çoğumuz bunun bir şekilde cildimize zarar verebileceğini düşünmeyin.  

Sıcak güneş ışınları kırışıklıklardan, siyah noktalardan, lekelerden ve cildin susuz kalmasından sorumludur. Her zaman cildinizi koruyacak ve güneşin zararlı etkilerini azaltacak kozmetik ürünleri seçtiğinizden emin olun. Yaz için en uygun ürünler yüksek güneş koruma faktörlü losyonlar ve kremlerdir.  

Hassas ciltli kişilerin yüksek güneş koruma faktörlü kremler kullanmaları gerekir. Bu sayede ultraviyole etkilerine karşı koruma sağlarsınız. Vücudunuzla yüzünüzü ısı ve güneşten korumanın birçok kuralı vardır.

Tatile çıktığınızda özellikle saat sabah 11 ve öğleden sonra 3 arasında güneşe çıkmamaya dikkat edin; çünkü bu saatler güneş ışınlarının en sıcak olduğu saatlerdir.

Her zaman yüksek korumalı güneş kremlerini kullanın. Plajdayken cildinizi kaplayan hafif giysileri tercih edin. Güneş gözlükleri son moda bir aksesuar olabilir; fakat en sıcak yaz günlerinde gözleriniz için en iyi korumayı sağlar.