Hepimiz yaşlanmaktan ve kırışık, sarkık bir cilde sahip olmaktan korkarız. Ama ister beğenin ister beğenmeyin saat tik taka devam eder, kısa zaman içinde birkaç yıl önce göründüğümüz gibi görünmeyeceğiz.

Erken bir yaşta birilerinin büyük annesi veya babası sanılmak istemiyorsanız özellikle yaşınızdan genç göstermelisiniz.

Genç görünmeye çok fazla para harcamanız gerekmez. İş genç görünmeye geldiğinde ameliyat asla en iyi seçenek değildir. Aşağıda genç görünmenin başlıca üç sırrı sunulmuştur:

1. Olumlu bakış açısı

Eğer her zaman sanki dünyayı sırtınızda taşıyormuşsunuz gibi hissederseniz çabucak yaşlanmanız muhtemeldir. Yaşama karşı olumlu bir bakış açınız olsun ve olayları hafife almayı öğrenin.

Sorunlar normaldir; önemli olan onlara nasıl baktığınızdır. Pozitif olun, mutlu olun ve ruhunuzu canlı tutun.

2. Dengeli beslenme

Yediğiniz yiyecekler de sizin genç görünmenize katkıda bulunur. Yağlı şeylerden, sigaradan, alkollü içeceklerden kaçının. Her zaman taze meyve sebzeler yiyin.

3. Yeterli dinlenme

Stres yaşlanmayı hızlandırabilir. Eğer genç görünmek istiyorsanız yeterince uyumaya, dinlenmeye ve gevşemeye dikkat edin. Seyahat etmek, spalara gitmek veya bir film izleyerek ya da çocuklarınızla oynayarak rahatlamak için zaman ayırın.

Annenizden daha yaşlı görünmeden önce yukarıda sunulan ipuçlarını yaşamınıza uygulayın. Kesinlikle yaşınız büyüse de genç görünümlü, zinde ve sağlıklı olmaya devam edeceksiniz.

Dr. Fatma Vildan ERCAN

sizin hastanızım KBB den muayene oldum göğüse görünmen gerekir dedi.... devamı