Eğer fiziksel görünümünüzden memnun değilseniz, kişiliğinizi geliştirmek istiyorsanız, göğüs ölçünüzü artırmak istiyorsanız, hamilelik döneminde ya da kilo verirken kaybolan göğüs formunu tekrar kazanmayı ve sarkan göğüslerinizi sıkılaştırmayı planlıyorsanız, bu durumda sorunlarınız için iyi bir çözüm var.

Meme büyütme göğüslerin toplam boyutunu artıran ve şeklini değiştiren bir tekniktir. Birçok kadını çeken en gelişmiş cerrahi yöntemdir. Bazı kadınlarda göğüs simetrisi bir sorundur, bunun düzeltilmek ve her iki göğsü simetrik hale getirmek için bu ameliyat oldukça kullanışlıdır.

Başarılı

Meme kanseri hastalarının, bu korkunç hastalığın tedavi sırasında kaybolan ya da şekli bozulan göğsünü muhafaza etmek için başarılı bir yöntem olmuştur. Yukarıda belirtilen nedenler dışında ayrıca konjenital anomaliler, travma ve kalıtım nedeniyle göğüslerinin şekli bozulan kadınlara da yardımcı olur.

Şimdi bunun nasıl yapıldığına bir bakalım! Meme büyütme her göğsün arkasına bir implant yerleştirilmesini içeren cerrahi bir işlemdir. Oldukça garip ama pek çok başarı öyküsü var. Bu, kadınların göğüs hatlarını istedikleri boyuta çıkarmalarında başarılı bir yöntemdir. Bilmeniz gereken şey bu yöntemin sizde işe yarayıp yaramayacağıdır, çünkü sonuçlar tamamen kişisel durumlara bağlı.

Şüpheleri ortadan kaldırın

Evet, size nasıl yardımcı olabileceğini, işlemin nasıl gerçekleştirildiğini, ameliyat sonrası hangi sonuçlarla karşılaşabileceğinizi ve herhangi bir yan etkisi olup olmayacağını doktorunuzla konuşmanız en iyisidir.

Meme büyütme operasyonu geçiren kadınlar fiziksel açıdan zinde olmalı ve olası sonuçları bilmelidirler. Unutmayın ki, mükemmellik bu meme büyütme operasyonunun verdiği bir söz değildir, düzelmenin ölçüsü kişiden kişiye değişir.

Yan Etkiler

Kapsül kontraktürü, aşırı kanama, şişme, ağrı ve implant çevresinde enfeksiyon, ameliyattan sonra çok nadir görülen yan etkilerden bazıları olabilir. Yine de bu yan etkilerin çok yaygın olmadığını ve vakaların çoğunda hiç görülmediğini unutmayın.

Meme büyütme operasyonu sonrasında oldukça yaygın olarak kadınların kendine güven duygusu sağlamlaşır. Dahası, implantların hamilelik sırasında sağlığınız için ve sonrasında bebeğinizi emzirirken bir sakıncası yoktur. Bu sizin için olduğu kadar gelecekte bebeğiniz için de güvenlidir, endişelenmeyin! Ancak, ameliyattan önce gelecekte hamile kalma ve bebeğinizi emzirme isteğiniz olduğunu doktorunuzla paylaşmanızda yarar var, çünkü bu ameliyatın yöntemini ve sonuçlarını değiştirebilir.

Öyleyse özlemini çektiğiniz o çarpıcı görünüş için hazırlanın!

 

Prof. Dr. Erhun EYÜBOĞLU

Merhabalar Erhun Hocam benim size bir sorum olacaktı annem 45 yaşında sol göğsünde bir sertlik hissetmesi nedeniyle mamografi çektirdi sonuçlarında m... devamı