İnsanlar çoğunlukla spor salonlarında saatler geçirip ağırlık kaldırarak güçlü kollara kavuşacaklarını, ya da kalın kollarını incelteceklerini düşünürler. Birçok insanın bu konuda hala endişeleri olsa da, vücuttaki her bir kası hiç durmadan çalıştıran yoga, özellikle üst vücut için çok önemli bir güçlendirici ve şekillendiricidir. Özellikle kadınlar kol hareketleri çalıştıkları zaman kaslı olacaklarını düşünüp bundan kaçınırlar. Peki kas yapmadan sadece 5 dakikada kollarımızı nasıl inceltiriz?

Adım 1 - Takla atacakmış gibi ellerinizi yere koyun. Ayaklarınızı yerden kaldırmadan ve dizlerinizi kırmadan kalçanızı yukarı kaldırmaya çalışın ve bir süre öyle bekleyin öyle bekleyin. Kol kaslarınızın gerildiğini ve güçlendiğini hissedeceksiniz.

Adım 2 - Daha sonra şınav çekme pozisyonu alın, fakat hareket etmeden o şekilde bekleyin.

Adım 3 - Aynı pozisyonda bütün bedeninizi yana çevirin. Tek eliniz yerde olup güç alacak, diğer eliniz ise havaya bakacak şekilde kucak açarak bekleyin. Aynı işlemi diğer tarafa dönüp, diğer kol ile de tekrar edin.

Adım 4 - Tekrar şınav pozisyonu alın fakat bu sefer yere yaklaşabileceğiniz kadar yaklaşmaya çalışın. O şekilde bekleyin.

Adım 5 - Bedeninizin üst kısmı tamamen dik olacak şekilde ellerinizi yerden kaldırmadan beklerken, bacaklarınız yere tamamen paralel şekilde bekleyin.

Op. Dr. Ziya POSTALCI

hocam merhaba ben murat tekirdağdan skafoidden ameliyat olmuştum ben siz ve ismet hoca yapmıştınız . kolumdaki vidayı çıkardıktan sonra eski yaşamıma ... devamı