Islak ve kirli fetişizm,  kişinin vücuda uygulanan çamur, tıraş köpüğü, puding, çikolata sosu gibi maddelerle uyarıldığı bir cinsel fetişizm şeklidir. Ayrıca ıslak kıyafetler ya da yukarıdakilerin herhangi bir kombinasyonunu da içerebilir. Uyarılma, madde kasıtlı olarak ve cömertçe çıplak tene ya da kişinin üzerindeki kıyafetlere uygulandığında olur. Birinin ıslandığını ve/veya kirlendiğini görünce de meydana gelebilir.

Bu fetiş dört ana kategoriye ayrılmıştır.

  • Kirli: Genellikle modada kullanılmayan oldukça opak olan maddelerin uygulanması. Buna yiyecekler, tıraş kremi ve çamur dahildir. Büyük bir alt bölüm olan yiyecek oyunları arasında, daha çok komedi filmlerinde olduğu gibi, insanlara kremalı turta fırlatmak da vardır. Bu kategori ayrıca çamur, yağ ya da jelatin içinde güreşmeyi de kapsar.
  • Islak: Ana türleri tamamen ıslak kıyafetler içinde bulunan insan görüntüleridir ve genellikle tam kıyafet takımlarını içerir.
  • Bataklık: Bataklıkta batan insan görüntüsü. Çizimlerde en çok beğenilen sahne kadın karakterlerin göğüs hizasına kadar battığı ve buna karşın göğüslerinin yukarıda olduğu sahnedir.
  • Su altı: Akuafili olarak da adlandırılır. Su altında yüzen ya da poz veren insan görüntülerinden oluşur. Bu kategorinin bazı alt kategorileri, su altı modası (genellikle tamamen giyinmiş modellerin su altında poz vermesi), skuba, kauçuk (deriye yapışan kauçuk dalış kıyafeti giyinmiş insanlar), simüle edilmiş çizimler ve su altında sekstir.

Bir teoriye göre ıslak ve kirli maddeleri deri üzerinde hissetmek, seks yaparken partnerin cildine dokunma hissinin yerini tutuyor. Diğer teoriler ıslak ve kirli olmanın şehvet hissini artırdığı ya da abarttığı yönünde. Fakat başka bir teoriye göre, başka bir insanın ya da kendinizin ıslandığını ve/veya kirlendiğini görmek uyarıcıdır çünkü vücudun cinsel olarak uyarıldığında salgıladığı doğal nemlendiricileri hatırlatır.

Islak ve Kirli Fetişizm Hakkında Gerçekler ve İpuçları

  • Islak ve kirli fetişizm, kişinin çamur, kremler, süt, vb gibi kirletici maddelerin vücut parçaları veya kıyafetlere yayılmasıyla duyduğu cinsel heyecan ya da istektir.
  • Bu fetişizm beynin fonksiyon bozukluğundan kaynaklanan psikolojik ya da zihinsel bir bozukluktur.
  • Su altında seks de bir ıslak ve kirli fetişizm tipidir.
  • Bilişsel, davranışsal terapiler ve konuşma terapisi gibi psikoterapiler davranış kalitesini arttırmak için çok yararlıdır.
  • Rahatlama egzersizleri bu fetişizmin kontrol altına alınmasına yardımcı olabilir.
  • Eğer yan etkiler gözlenirse vakit kaybetmeden doktora başvurulmalıdır.

Uzm. Psk. Filiz YAKMAZ BASILGAN

Iyi calismalar hocam fetisizm le ilgili tedavilere bakiyormusunuz hocam... devamı