Selülitten kurtulacağınızı vaat eden pek çok ürün pazara girmiştir; ancak bu ürünlerin gerçekten işe yaradığını gösteren hiçbir kanıt yoktur. Pek çok uygulama sonrasında bazıları bir noktaya kadar pozitif etki yaratabilmektedir.

Bu kozmetik ürünlerin kullanımıyla selülitlerden kurtulma tutkusu, iş dünyasında selülit tedavisinden maddi olarak patlama sağlayan en etkili yöntemlerden biridir.

Yağ aldırma, su çekme, lazer ve masaj gibi selülit tedavisinin diğer bazı prosedürleri de elbette kozmetik ürünler ve diğer cihazların kullanımına ek olarak ortaya çıkmıştır.

Selülit tedavisi yöntemlerinde en yeni yöntem elektrikli kas uyarımıdır. Bu tedavi türünde yer alan süreç, kasların kasılmasına ve rahatlamasına yardımcı olmaktadır.

Bu işlem kasların çalışmasına yardımcı olur; ancak selülit tedavisindeki etkisi çok net değildir. Ancak sonuçlar, selülitin azalmasında belirgin gelişme göstermektedir.

İnsanların selülitlerden kurtulmak istemesindeki asıl sebep cilde verdiği çukurcuklu, istenmeyen görüntüdür. Çoğu selülit azaltma merkezinde önerilen tipik prosedür, bölgeye fırçalama işlemi uygulayarak ölü deriyi kaldırmak ve toksinlerin giderilmesini kolaylaştırmaktır.

İyi Sonuç! Başka bir umut da selülit tedavisi için Titreşimli Endermatic sistemidir. Bu işlem bağ dokularını esnetir, kan dolaşımını hızlandırır ve ciltteki genel çukurlanmayı azaltır.

Bu tedavi yöntemini kullanarak çoğu insan vücudunda bu utanç verici görüntünün sonsuza dek kaybolduğu gözle görülür değişimi yakalamıştır. Daha da ötesi, elastin tabakaları, kolajenler veya deri altı dokusunun hiçbirinde hiçbir yan etki görülmemiştir.

Teknoloji sağ olsun! En kolay, en etkili ve sıfır yan etkili olan prosedür patch contour (şekillendirme bandı) yöntemidir. Bu uygulamada Gelidium Cartilagineum (Kırmızı Yosun) içeren bantlar kullanılır.

Bu bantlar yağların enerjiye dönüşmesini ve istenmeyen toksinleri atmasını sağlar. Bu tür selülit tedavisinin inatçı selüliti azaltarak iyi sonuçlar çıkardığı bulunmuştur.

Jet tedavisi ve gen tedavisi gibi diğer pek çok tedavi henüz güvenilir boyuta geçmemiştir. Bu işlemlerdeki süreçler selülit tedavisinde etki göstermektedir; ancak araştırmalar hala devam etmektedir. Araştırma tarafından gerçekten etkili sonuçlar çıkmasını umut edebiliriz.

Selülit tedavisinde olumlu haberleri bekleyin. Bu konuda olması gereken her tedavi kan damarlarını güçlendirmeli/kan akışını hızlandırmalı, hücrelere suyu çekmeli, hücre zarlarını onarmalı, bağdoku üretimini desteklemeli, kolajen ve elastin üretimini hızlandırmalı, fazla suyu azaltmalı, serbest radikal zararını önlemeli, soyulmayı teşvik etmeli ve iltihaplanmayı azaltmalıdır.

Yukarıdaki kriterleri karşılamak kaydıyla selülit tedavisi için her ürün ve prosedür başarılı olacaktır.

Dyt. Sanem APA

15 yaşındayım boyum 1.64 kilom 60 sizce kilom normal mi? bacaklardaki selülit çıkması doğal mı , doktora gitmelimiyim, nasıl kurtulabilirim?... devamı