Rahat bir şekilde kilo vermenin yolu, sabahları güne iyi bir kahvaltı ile başlamaktır. Çünkü günlük enerji nasıl başlarsa öyle devam eder. Fakat bu işin altın kuralı, hep aynı şeyleri yememektir. İki dilim tam tahıllı ekmek, tam buğday ekmeği, çavdarlı ekmek yanında light peynir, domates ve salatalık, çok güzel bir kahvaltı seçimidir. Fakat sürekli bu gıdaların tüketilmesi halinde damak tadı buna alışır ve farklı tatlar ister.

Kahvaltıyı çeşitlendirmek için kadınlar için en önemli yardımcı yulaf, yağı alınmış süt, toz tarçın ve bir porsiyon meyveden oluşan bir kahvaltı alternatifidir. Kahvaltı, mutlaka yapılması gereken bir öğündür. Ancak klasik kahvaltı olarak bilinen ekmek, peynir ve yumurtalı kahvaltılara alternatif olarak, mutlaka bir kâse yulaflı ya da mısır gevrekli, içine meyve ilave edilmiş sütlü ya da yoğurtlu karışımları da haftada en az üç gün tüketmek gerekir.

SLAYT:BEKLENMEDİK KİLO YAPICILAR KİLO ALMANIZIN ŞAŞIRTICI NEDENLERBu gıdalara alışkın olmamak ya da sevmemek, bunlardan vazgeçmenin bahanesi olmamalıdır. Mutlaka alışılacaktır. Denenmeli ve yeni meyve karışımları bulunmalıdır.

Dyt. İdil İMAMOĞLU

Merhabalar Ben günboyu oturarak çalışıyorum sabah yarım saat spor yapıyorum kahvaltıyı geç yapıyoruz Öğle yemeği yemiyoruz geç kahvaltı yaptığımız içi... devamı