Light ürünler, yapılan diyete doğru bir şekilde eklendiği zaman, kişinin kilo vermesine yardımcı olur. Ama light ürün yenilerek kilo verilemez. Örneğin bir dilim ekmek baz alındığında, bu iki normal bisküviye eşittir. Bu normal bisküviler ise 4 diyet bisküviye eşittir. Kişiler bunlar arasında seçim yapabilirler. Ya bir dilim ekmek ya da miktar olarak daha çok olan ve kişiyi daha çok tatmin edecek 4 adet diyet bisküvi seçilebilir.
Light süt ürünleri söz konusu olduğu zaman, bir bardak light süt yerine yarım bardak normal yağlı bir süt tercih edilebilir. Yani önemli olan her zaman porsiyon miktarıdır.
Beslenme alışkanlığınızı değiştirin
Bu durumda kilo vermek için ne yapılması gerektiği merak edilebilir. Kilo verme konusunda en önemli kural, beslenme alışkanlığının değiştirilmesidir. Eğer sadece diyet yaparken diyet ürünleri tüketilmesi ve daha sonra tam yağlı türlerine geçilmesi düşünülüyorsa, o zaman en doğru yöntem normal gıdalarla, porsiyon küçülterek beslenmektir. Ama light ürünlerine geçildikten sonra artık tüm yaşam boyunca bunlar tüketilecekse, light ürünlerle beslenmekte fayda vardır.
Light ürünler çok dengeli tüketilmesi gereken ürünlerdir. Örneğin kişinin canı reçel yemek istediğinde ve bu konuda kendini zapt edemediğinde, hiç şekeri ve tatlandırıcısı olmayan lihgt bir ürün tercih şansı vardır. Dolayısıyla light ürünleri diyet menülerinde kullanmak son derece faydalı olacaktır.

Dyt. Sanem APA

Hayırlı günler hocam,32 yaşında bir erkeğim.Benim vücudumda yağlanma var,gerekli diyet ve sporu yapmaktayım.Genel olarak kilo vermiş durumdayım.Ama öz... devamı