Malzemeler

1 bütün brokoli

1 yemek kaşığı un

1 su bardağı süt

1 çay kaşığı tuz

1 çay kaşığı karabiber

1 yemek kaşığı zeytinyağı

 

?

Yapılışı

Brokolileri yıkanıp tencereye alınır, üzerini geçecek kadar sıcak su ilave edilir. Ocakta brokoliler yumuşayana kadar pişirilir. Sonra blender ile brokoliler parçalanır. Un bir kaseye alınıp üzerine süt eklenerek karıştırılır. Bu karışım tencereye yavaş yavaş karıştırılarak eklenir. Kalan süt de yine karıştırılarak tencereye eklenir. Ocağın altını yakıp çorba ara ara karıştırılarak kaynatılır. Çorbaya biraz karabiber ve tuz eklenir. Yağı da konup tekrar karıştırılır. Kıvamı koyu ise sıcak su eklenerek açılabilir. Biraz daha kaynadıktan sonra çorba ocaktan alınır.

?

Brokoli

Prostatit ve iyi huylu prostat büyümesi sorunlarına karşı doğal bir ilaçtır. İçeriğinde prostat ve meme kanserine yönelik koruyucu özelliği bulunan sulforafen vardır. İdrar yolları enfeksiyonu için yararlıdır. Antibiyotik niteliğe sahip olan brokoli prostat enfeksiyonuna yönelik de etkilidir. Antibiyotiklerin bağışıklık sistemini zayıflatıcı etkide bulunmasına rağmen brokoli hem antibiyotik özelliği göstermekte hem de bağışıklık sistemini güçlendirmektedir.

?

Uzm. Dr. Ali VARDAR

Merhaba hocam babam yemek yiyemiyor bir kac kasik corba ictimi kusuyor kronik hasta dediler ama kusmasina bir cozum bulamadilar psikiyatri doktoruna d... devamı