Size kilo aldırmadığını düşündüğünüz diyet gıdaları tüketirken kendinizi son derece rahat hissediyor olabilirsiniz ancak bazı diyet gıdalar kilo aldırdığını düşündüğünüz ve uzak durduğunuz gıdalar kadar tehlikelidirler.

Diyet Soda
Sanılanın aksine diyet soda sizlere kilo verdirmez aksine normal sodaya oranla uzun süre tükettiğiniz takdirde kilo alımına destek olduğu kanıtlanmıştır.

Smoothieler
Vitamin ve mineral kaynağı olarak son derece sağlıklı gözüken Smoothielerin içeriğinde saf meyve özü kullanıldığına dikkat etmeli aynı zamanda sütün az yağlı veya light olmasına özen göstermelisiniz. Aksi takdirde oldukça kalorili hale gelen Smoothieler kilo almanıza neden olur.

Dondurulmuş Light Gıdalar
İçeriğinde yüksek oranda şeker, sodyum ve kimyasal maddeler barındıran dondurulmuş light gıdalar yerine her zaman için taze sebzelerden yapılmış yiyecekleri tercih etmelisiniz. Bu tip gıdalar açlık hissini bastırmaz bu nedenle geç saatte acıkmanıza neden olarak hızlı kilo alımını desteklerler.

Aromalı Yoğurtlar
Genelde diyet yapanlar ara öğünlerde aromalı yoğurtlar tercih ederler. Bu yoğurtların içeriğinde bulunan ekstra şeker ve yağ kilo alımını destekler. Bu yüzden içeriğinde açlığı bastıran kalsiyum ve protein içeren sade yoğurt tercih edilmesi daha doğrudur eğer tatlandırmak istiyorsanız da bir çay kaşığı bal dökerek yiyebilirsiniz.

Fırınlanmış Cipsler
Kalorisinin % 50 daha az olması size kilo aldırmadığı anlamına gelmez. Fırınlanmış cipslerin içeriğindeki sodyum, şeker ve yağlar sağlığınız için zararlıdır. Bu yüzden eğer canınız cips gibi atıştırmalık bir şeyler çekiyorsa sebzeleri yağda kızartıp tüketebilirsiniz.

Dyt. MELTEM ŞENİZ TOKSOY

mrb hocam ben 178 cm boyundayım 85 kiloyum ve ne kadar uğraşssam kilo veremiyorum bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz hangi tür gıdaları tüketmeme... devamı