Beslenme uzmanlarının ara öğünler için önerdiği favori gıdalarından biridir badem. İçeriğinde (100 gram) 21 gram protein ve 12 gram lif bulunduran badem kalsiyum, magnezyum ve demir mineralleri açısından da zengin olan bir kuruyemiştir. Peki, bademi diğer kuruyemişlere oranla daha önemli kılan faydaları neler biliyor musunuz?

Göbekteki Yağları Eritiyor
Yapılan araştırmalara göre gün içerisinde ortalama 42 gram badem yiyenlerin göbek bölgesinde biriken yağları eriyor. Aynı zamanda lif yönünden zengin olan badem sindirim problemlerini ortadan kaldırıyor ve hazmı kolaylaştırıyor.

Kolesterolü Düşürüyor
Louisiana Şehir Üniversitesinin yapmış olduğu araştırmalara göre badem tüketimi yüksek kolesterolü düşürebiliyor.

Ödemi Azaltıyor
İçeriğindeki yüksek lif oranı sayesinde vücutta ödem oluşumunu engelliyor.

Açlığı Bastırıyor
Ara öğünlerin vazgeçilmezi olmasının sebebi içeriğindeki yüksek protein miktarıdır. Bu şekilde açlık hissini bastırıyor ve tok tutuyor.

Kalp Sağlığı
Badem ve ceviz kalp doktorları tarafından tavsiye edilen kuruyemişler arasında yer almaktadır. Bunun sebebi bademin antioksidan özelliği olmasıdır.

Kemik Sağlığı
İçeriğinde bulunan yüksek oranda kalsiyum kemik ve eklem hastalıklarını önler, güçlülük ve direnç kazandırır.Uzm. Dr. Tarık TURFAN

Merhaba hocam sımdı yemek yıyıyorum ama faydasını goremıyorum yemek yedıkten sonra karnım agrıyo metebolızmam mı hızlı çalışıyor hızlı çalışıyorsa ne ... devamı