Hızlı kilo alıp vermekten kaynaklanan çatlakları gidermek için bitkilerin sihirli dünyasından faydalanmak daha önce hiç aklınıza geldi mi? Hem ucuz hem de etkili olan bitkisel yağlarını karışımlar yaparak uzun süre kullanabilirsiniz. İşte mucizevî formüller;
Karışım 1
Bir yemek kaşığı zeytinyağı, kekik, karabiber, karanfil, portakal ve tarçın yağını karıştırınız. Hazırladığınız karışımı çatlak olan bölgeye masaj yaparak sürün ve streç filme sarın. Yarım saat bekledikten sonra soğuk su ile yıkayınız.
Karışım 2
Bir tatlı kaşığı badem yağı, zeytinyağı ve çörek otu yağını karıştırın ve çatlaklarınızın üzerine sürün. 20 dakika beklettikten sonra yıkayın.
Karışım 3
Bir tatlı kaşığı kakao yağı, gliserin ve keten yağını karıştırın ve çatlaklarınızın üzerine sürüp yarım saat bekleyin. Karışımı uygulayıp bekledikten sonra yıkayın.
Karışım 4
Bir yemek kaşığı zeytinyağı, kantaron yağı, susam yağı ve 1 çay kaşığı lavanta yağını karıştırın. Karışımı çatlakların üzerine sürdükten sonra dairesel hareketler yaparak iyice yedirdiğine emin olun ve 15 dakika bekledikten sonra durulayın.
Karışım 5
Yarım çay bardağı aloe vera jeli, yarım bardak zeytinyağı, 4 kapsül E vitamini ve 4 kapsül A vitaminini karıştırın. Hazırladığınız karışımı çatlaklarınıza masaj yaparak sürün. Soğuk bir yerde sakladığınız sürece bu karışımı uzun süre kullanabilirsiniz.

Uzm. Dr. Melis ŞENLİK

merhaba eşim çalıştığınız hastanede doğum yaptı doğum sonrası bacaklarında çatlaklar meydana geldi bu çatlakların kaybolması için bir çözüm yolu var m... devamı