Ofise geçmeden önce iyi bir kahvaltıyla güne başlamadıysanız günün ilerleyen saatlerinde enerjiniz düşer, kendinizi halsiz hissedersiniz ve çalışma motivasyonunuz düşer.

Meyveli Parfe
Parfe ister sütle ister yoğurtla son derece pratik bir şekilde hazırlanabilen bir atıştırmalıktır. İçerisine ekleyebileceğiniz çilek, yabanmersini, ahududu, kivi veya muz ile hem vitamin hem de mineral kaynağı son derece faydalı bir tatlı hazırlayabilirsiniz. Bu meyveler enerjinizi yükselttiği gibi yorgunluğa bağlı oluşan konsantrasyon problemini de ortadan kaldırır.

Ceviz ve Badem
Ceviz ve badem E vitamini yönünden zengin besinlerdir. Beyin fonksiyonlarında etkili bir vitamin olan E vitaminini ofiste bir avuç ceviz ve badem yiyerek alabilirsiniz.

Bitter Çikolata
Yapılan araştırmalar siyah çikolatanın birçok faydası olduğunu kanıtlıyor. Enerjinizi yükseltip, konsantrasyonunuzu arttıran ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlayan hormonların devreye girmesine destek olan çikolatadan bir bar tüketmenizde fayda var.

Brokoli
İster haşlayıp yoğurtla tüketin isterseniz de zeytinyağı ve limon ile kendinize bir kâse salata yapın. İçeriğindeki C ve K vitamini sayesinde beyin fonksiyonlarınız gelişir.

Yumurta
İçeriğindeki yüksek oranda protein bulunan yumurta aynı zamanda A ve B 12 vitamini yönünden zengindir. Beyin fonksiyonlarında etkili olan potasyum da içeriyor oluşu yumurtayı en önemli atıştırmalıklardan biri yapar.

Avokado 
İçeriğindeki protein, A, B6 ve C vitamini ile oldukça faydalı olan avokado kalorili bir besin olduğu için atıştırmalık olarak bir büyük avokadonun sadece yarısını yemeniz yeterlidir. Limonla veya acı bir sosla daha lezzetli hale getirebileceğiniz avokadoyu da zihin açan besinler listenize ekleyin.

Prof. Dr. Barbaros ILIKKAN

merhaba doktar bey bebeğim 5 aylık ek bir besin olarak hiç bir besin yemiyor ne yapmam gereklidir acaba.?... devamı